Академічні знання у глобалізованому світі


Організація навчального процесу

Ліцей "Дивосвіт" - ліцензований навчальний заклад, який виконує програму Державного стандарту та після закінчення якого діти отримують документи про неповну/повну середню освіту державного зразка. Водночас, навчальний процес у ліцеї суттєво відрізняється від стандартів комунальних шкіл. Креативні рішення, взаємоповага учнів та викладачів, відсутність булінгу, сучасні методики викладання, новітнє обладнання для практичних та лабораторних робіт, психологічна та фізична безпека учнів.

Навчальний день у "Дивосвіті"

Ліцей "Дивосвіт" - школа повного дня, де учні перебувають з 9 до 18 години. 

Пропонуємо вам ознайомитись із орієнтовним розкладом дня ліцеїста: 

 • 8.45 - Прибуття до ліцею (гардероб, зміна взуття). 
 • 9.00 - Математика  
 • 9.45 - Сніданок 
 • 10.05 - Математика 
 • 10.50 - Перерва 
 • 10.55 - English 
 • 11.40 - Перерва  
 • 11.50 - English 
 • 12.40 - Мистецтво  
 • 13.25 - Обід. Велика перерва 
 • 13.55 - Фінансова грамотність  
 • 14.40 - Перерва 
 • 14.45 - Тимбілдинг  
 • 15.30 - Самопідготовка з математики (консультація вчителя) 
 • 16.00 - Самопідготовка з англ. мови (консультація вчителя) 
 • 16.30 - Підвечірок 
 • 17.00 - Час гуртків  
 • 17.45 -18.00 - Батьки забирають учнів.

Спарені уроки

Освітній процес у ліцеї "Дивосвіт" дещо схожий із навчанням у вищих навчальний закладах. Адже уроки відбуваються у форматі "пари". Тобто протягом навчального дня в учнів може бути декілька "пар", наприклад, два уроки математики, біології, літератури, фізики, інформатики, української мови тощо. Такий формат уроків сприяє ретельнішому викладанню відповідного предмета вчителем та кращому сприйняттю інформації учнями. Адже викладач, зважаючи на складність теми, може присвятити їй більше часу для ефективнішого засвоєння відповідних знань. Або ж використати час для глибшого "занурення" в тему, виконання детальної практичної роботи або ж повторення пройденого матеріалу перед контрольними завданнями. Водночас, ліцеїстам така система спарених уроків дозволяє детальніше зосередитись на відповідній освітній діяльності та краще підготуватись до заняття. Їм не потрібно переключатись 6-7 разів на кардинально різні уроки, як у класичній школі. Натомість, ліцеїсти "Дивосвіту" можуть максимально сконцентруватись протягом "пари" на відповідній темі. У підсумку така система уроків є максимально ефективною для сприйняття інформації нашими учнями і, водночас, запобігає ментальному стресу учнів через надто часту зміну мозкової діяльності.

Самопідготовка у школі

Ще однією особливістю нашого ліцею є можливість учнів виконувати домашні завдання у школі. Для цього у нашому розкладі передбачено відповідний час для самопідготовки з письмових предметів: українська/англійська/ німецька/польська мови; математика/алгебра/геометрія; хімія; фізика. Це саме ті предмети, які, здебільшого, потребують більшої уваги, проте батьки не завжди мають час, можливість та відповідні знання, щоб допомогти своїм дітям вдома виконати певні завдання. Таким чином, якщо у першій половині дня у розкладі учня передбачена "пара" (два уроки) математики та "пара" (два уроки) англійської мови, це означає, що у другій половині дня учнів чекає по 30 хвилин самопідготовки з відповідних предметів. Під час цього заняття наші ліцеїсти мають можливість під наглядом та з додатковою консультацією відповідного вчителя виконати письмові домашні завдання.

Використання сучасних методик викладання та новітнього навчального обладнання

Ліцей "Дивосвіт" - сучасний освітній заклад, що забезпечений найновішим обладнанням для викладання предметів. Використання сенсорних інтерактивних дошок (мультибордів) та новітнього програмного забезпечення робить наші уроки не лише цікавими, сповненими максимальної візуалізації, насиченими та креативними, але й сприяють активності наших учнів. Адже теоретичну частину викладання ми підсилюємо креативними практичними завданнями та інтерактивною роботою. Наші вчителі - це викокваліфіковані професіонали, які водночас постійно вдосконалюють свої знання та вміння та використовують у роботі як класичні підходи, так і новітні техніки та методики. Викладання природничих наук передбачає максимальну увагу до практичного застосування отриманих теоретичних знань.

Власна освітня платформа та електронний щоденник School Today

Наші викладачі завжди на зв'язку, а батьки можуть стежити он-лайн за успішністю учнів та їх соціальною поведінкою у школі. Адже усі наші вчителі, учні та батьки приєднані до платформи School Today. Таким чином щодня батьки отримують детальні звіти щодо присутності/відсутності/запізнення учнів на уроках, інформацію про оцінки, заохочення та поведінку дітей в електронному щоденнику, мають можливість комунікувати з вчителями, дізнаватись меню, інформацію про оплати тощо. Водночас, завдяки нашій освітній платформі у разі дистанційного навчання ліцей без проблем переходить на онлайн формат. Для підключення до уроку учням достатньо єдиного кліку в електронному щоденнику. Сюди ж вони надсилають свої виконані домашні роботи та проекти та отримують завдання та навчальні матеріали від вчителів. Батьки можуть контролювати цей процес, адже в реальному часі вони бачать активність своїх учнів та виконані ними завдання. Також батьки завжди поінформовані про задані домашні завдання та проекти, над якими працюють їхні діти.

Навчання в умовах воєнного стану

Фізична та психологічна безпека учнів - наш пріоритет номер один в умовах воєнного стану. З початком повномасштабного вторгнення, ліцей "Дивосвіт" зосередив максимальну увагу на забезпеченні безпеки наших ліцеїстів. Для цього ми облаштували надійне, безпечне, затишне укриття, що розміщене у підземному приміщенні та сертифіковане державною комісією за участю представників ДСНС та цивільної оброни. У нашому укритті облаштовано окремі навчальні кабінети, робочі місця для учнів, вбиральні, водопостачання та каналізація, приток свіжого повітря, вентиляція та обігрів. Загальна площа укриття у три разу перевищує необхідні норми, тож учням тут не лише безпечно, але й комфортно. Таким чином у разі "Повітряної тривоги" усі учні школи під наглядом своїх вчителів та технічного персоналу евакуюються в укриття, де повноцінно продовжується навчальний процес. Уроки в укритті відбуваються згідно з розкладом. Також ми організовуємо повноцінне харчування (сніданок, обід або підвечірок) учнів в укритті, якщо "тривога" в часі припадає на час перекусу. Наше укриття, як і головне приміщення ліцею, обладнане генератором. Тож у разі відімкнень електроенергії наші ліцеїсти залишаються зі світлом.

Гуртки

Всесторонній розвиток талантів та навичок учнів ліцею "Дивосвіт" - невід'ємна частина навчального процесу. Саме тому у нашому ліцеї усі гуртки включені в оплату за навчання. Гуртки відбуваються щовівторка та щочетверга. Ліцеїсти мають можливість протягом року відвідувати два гуртки, які обирають самостійно.

Шахи

Шахи